Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz

OOM CHŁOPCÓW. ŚLĄSKIE UTRZYMAŁO MIEJSCE W DYWIZJI A!

Radom był w miniony weekend miejscem finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Chłopców. Śląskie turniej zakończyli z bilansem 2 zwycięstw i 2 porażek. Podopieczni trenerów Jarosława Jakubca i Pawła Wołk-Jankowskiego dzięki temu zachowali miejsce w Dywizji A.

Śląskie miało swoje szanse, żeby znaleźć się w strefie medalowej. Nie stało się tak, bo w dwóch pierwszych meczach zabrakło nieco zimnej krwi i odrobinę szczęścia.

Na „dzień dobry” Śląskie rywalizowało z Zachodniopomorskim, a spotkanie było niesamowitym rollercoasterem. Rywale zaczęli od prowadzenia 20:5, ale na czwartą kwartę to nasza drużyna wychodziła w lepszych nastrojach - było 48:41. Kluczowe minuty ponownie zaczęły się jednak fatalnie, bo rywale zaliczyli serię 18:2!

Nasi zawodnicy rzucili się w pogoń i na finiszu mieli akcję na zwycięstwo. Przy stanie 60:61 Śląskie miało trzy próby, ale żadna nie doszła celu. Happy-endu nie było. Tak samo nie było go niestety w drugiej konfrontacji, kiedy to przyszedł czas na rywalizację z Pomorskim.

Po trzech kwartach Śląskie ponownie prowadziło, ale w tym niezwykle ofensywnym pojedynku lepszą skuteczność na finiszu zachowali rywale - ostatnią część wygrali 23:14, a cały mecz 89:83. Taki wynik sprawił, że Śląskie niestety straciło szansę na grę w półfinałach. Na koniec fazy grupowej - na poprawę nastrojów - nasi zawodnicy rozgromili Małopolskie 100:37.

Naszej drużynie pozostała walka o utrzymanie. W swoim najważniejszym meczu turnieju Śląskie stanęło do boju z Kujawsko-Pomorskim. Po wyrównanej pierwszej połowie, trzecia kwarta - wygrana 21:9 - dała komfort i finalnie zapewniła triumf 76:66 na wagę utrzymania w elicie.

Śląskie - Kujawsko-Pomorskie 76:66

Naszą drużynę reprezentowali: Oliwier Botorek, Filip Chlebiej, Maciej Chomicz, Nikodem Holisz, Milan Kaczorek, Jakub Kozieł, Paweł Maciejewski, Miłosz Majewski, Kajetan Misztal, Seweryn Nowak, Jan Pratsz, Maciej Skrok-Wolski, Piotr Wesołowski, Artur Wiśniewski, Jakub Wojdała.

Z triumfu w turnieju mogło cieszyć się Dolnośląskie, które w finale pokonało Wielkopolskie 67:57. Na najniższym stopniu podium znalazło się Pomorskie dzięki wygranej nad Zachodniopomorskim.