news

02.02.2023

RMKS RYBNIK 12 DRUŻYNĄ W POLSCE W KATEGORII U19K

W Lublinie odbył się półfinał MMP U19K w którym wystąpiły koszykarki RMKS Rybnik.

Podopieczne trenera Adama Renera dwa tygodnie wcześniej wygrały turniej ćwierćfinałowy w Pile, gdzie pokonały Isands Wichoś Jelenią Górę 81:61 i Loms Enea Basket Piłę - Powiat Pilski 86:64.

W Lublinie już tak łatwo nie było. Stawkę półfinalistów uzupełnił gospodarz a zarazem zwycięzca jednego z ćwierćfinałów Bogdanka AZS UMCS Lublin oraz dwa zespoły, które odpadły w półfinale Młodzieżowego Pucharu Polski - MKK Basket 25 Bydgoszcz i UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.

Rybniczanki turniej rozpoczęły od minimalnej porażki z Bydgoszczą 63:69, w drugim dniu turnieju przegrały z Lublinem 60:85. Ostatni mecz decydujący o awansie do turnieju finałowego z Aleksandrowem Łódzkim RMKS rozpoczął bardzo dobrze i po I połowie wygrywał różnicą 7 punktów 39:32 (aby awansować RMKS musiał wygrać mecz 12 punktami i liczyć na porażkę Bydgoszczy z Lublinem). Druga połowa odmieniła losy tego meczu, a po emocjonującej końcówce ze zwycięstwa cieszył się Aleksandrów Łódzki, który pokonał RMKS 70:69 i z drugiego miejsca w grupie awansował do turnieju finałowego, podobnie jak zwycięzca turnieju półfinałowego Bogdanka AZS UMCS Lublin.

RMKS w MMP wystąpił w składzie: Dominika Bednarek, Oleksandra Hopkalo, Agata Bąk, Laura Stukator, Majka Stefaniak, Patrycja Pendziałek, Alicja Roś, Klaudia Keller, Maja Troszka, Julia Szydłowska, Amelia Niczke. Z powodu urazu kolana w turniejach MMP nie mogła wystąpić Oliwia Keller.

Trener: Adam Rener