Obraz
news

05.04.2022

Wielki sukces! RMKS w finale MP!

Doskonałe wieści spod Wawelu! Młode koszykarki RMKS-u Rybnik zajęły drugie miejsce w półfinale mistrzostw Polski U17 dzięki czemu wywalczyły awans do najlepszej ósemki w kraju!

Turniej nie rozpoczął się jednak najlepiej. Podopieczne trenera Grzegorza Korzenia na starcie zmierzyły się z gospodyniami, koszykarkami Wisły CanPack Kraków.

Po niesamowicie wyrównanym boju rybniczanki na finiszu nie zdołały utrzymać prowadzenia, przegrały finalnie 52:56. Okazało się jednak, że były to tylko złe miłego początki.

Drugiego dnia zmotywowane rybniczanki nie dały szans rywalkom z Sokołowa Podlaskiego. Zwyciężyły aż 79:57. Kapitalne zawody rozegrała Dominika Bednarek, która do 26 punktów dołożyła 9 zbiórek i 7 asyst.

Wyniki turnieju sprawiły, że przed RMKS-em otwarła się szansa na awans i rybniczanki z niej skorzystały. W ostatnim meczu ograły niepokonany dotychczas zespół UKS Trójka Żyrardów 65:62. Tym razem na parkiecie szalała Klaudia Keller. Jej statystyki? 22 punkty, 15 zbiórek, 4 przechwyty, 3 asysty i 3 bloki!

Po tym spotkaniu smutnych nie było, bo... zawodniczki obu zespołów świętowały awans do finałów mistrzostw Polski!

Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 20-24 kwietnia. We wtorek 5 kwietnia zaplanowano z kolei losowanie grup i przyznanie organizacji turniejów.

Wyniki RMKS-u:

Wisła CanPack Kraków - RMKS Rybnik 56:52

MPKK OSiR SA Sokołów Podlaski - RMKS Rybnik 57:79

RMKS Rybnik - UKS Trójka Żyrardów 65:62

RMKS Rybnik wystąpił na turnieju w Krakowie w składzie: Dominika Bednarek, Oliwia Keller, Klaudia Keller, Patrycja Pendziałek, Julia Jargoń, Julia Szydłowska, Amelia Niczke, Aleksandra Nakielska, Oliwia Malcherczyk, Maja Troszka, Judyta Pych.