Proszę czekać...

Obraz

19.03.2022

GTK bliżej obrony tytułu mistrza Polski

W środę w Lublinie rozpoczęły się finały mistrzostw Polski koszykarzy U19. Po dwóch wygranych w fazie grupowej do półfinału awansowała ekipa GTK Gliwice, która broni tytułu.

Zadanie w fazie grupowej nie było łatwe, bo gliwiczanie do Lublina pojechali bez dwójki liderów: Aleksandra Wiśniewskiego i Aleksandra Busza. Ten drugi dojechał dopiero na ostatni mecz fazy grupowej, ale po kolei...

GTK do Lublina pojechał z Marcinem Klozińskim w roli pierwszego trenera. Na inaugurację zespół pewnie ograł ekipę ze stolicy naszego kraju, mianowicie Grupę Strategia Gim92. Gliwiczanie wygrali aż 94:76, a szalone 35 punktów zdobył Igor Krzych.

Kolejnego dnia w pokonanym polu GTK zostawiło WKK Wrocław. Tym razem tak łatwo nie było, bo rywale wygrali pierwszą kwartę 20:12, ale potem podopiecznym Klozińskiego udało się odwrócić losy pojedynku. Kluczowa okazała się trzecia kwarta, wygrana aż 23:5. 24 „oczka” miał Krzych.

Sytuacja w grupie po dwóch dniach była taka, że drużyny GTK i ALMS Start Lublin były pewne awansu do półfinału. Pozostała kwestia miejsc. Na ten pojedynek gliwiczanie wyszli już z Buszem w składzie (zaliczył 30 punktów i 7 zbiórek), ale to rywale cieszyli się z wygranej 93:72.

Porażka oznaczała dla GTK drugie miejsce w grupie i rywalizacja w półfinale ze zwycięzcą grupy A, którym została ekipa Enea Basket Junior Poznań. Mecz odbędzie się w sobotę, początek o godz. 17:15. W meczu tym gliwiczanie zagrają już z Aleksandrem Wiśniewskim, co niewątpliwie będzie ogromnym wzmocnieniem.