Obraz
news

22.02.2022

GTK dwa punkty od Młodzieżowego Pucharu Polski

Cóż to były za emocje! GTK Gliwice było o krok wielkiego powrotu i trofeum. Zabrakło niewiele bo jednego trafienia. W finale Exact Systems Śląsk Wrocław wygrał 71:70

W miniony weekend w Lublinie przy okazji Suzuki Pucharu Polski rozgrywany był też turniej finałowy Młodzieżowego Pucharu Polski. Sobota to dwa półfinały - Śląsk w swoim rozbił WKK Wrocław 82:48, z kolei GTK okazało się lepsze od Enea Basketu Junior Poznań 90:77.

W wielkim finale Śląsk szybko narzucił swój styl gry i długo prowadził bardzo pewnie. Rekordowo różnicą nawet 20 punktów - w połowie trzeciej kwarty było bowiem 53:33. Podopieczni Andrzej Bartosza puścili się jednak w pogoń i byli... o włos.

Pięć minut przed końcem meczu Śląsk prowadził 71:56 i od tek chwili gliwiczanie zaliczyli serię 14:0! GTK miało też akcję na zwycięstwo. Najlepszy w drużynie Aleksander Wiśniewski miał 11 sekund na przechylenie szali na korzyść swojego zespołu. Defensywa Śląska dobrze pozamykała mu jednak wszystkie opcje, a jego rzut rozpaczy z 8 metrów nie doszedł celu. Wrocławianie mogli cieszyć się z triumfu różnicą zaledwie jednego „oczka”.

30 punktów, 12 zbiórek i 7 asyst w półfinale. 30 punktów, 11 zbiórek i 6 asyst w finale. Takimi liczbami Wiśniewski może pochwalić się po turnieju finałowym o Młodzieżowy Puchar Polski.

Drugie miejsce GTK Gliwice to oczywiście również wielki sukces, którego serdecznie GRATULUJEMY!